Akıllı Adresli Gazlı Dedektörleri

Karbonmonoksit Dedektörleri

AGD Serisi; Harezmic Akıllı Analog Adresli Yangın Alarm Santralları ile kullanıma uygun, VIP haberleşme protokolü ile üstün ve kararlı çalışma performansına sahip gaz dedektörleridir.

Karbonmonoksit; zehirleyici (toksik) gaz olmasının yanında, patlayıcı özelliği de olan tehlikeli bir gazdır. Yaklaşık olarak hava ile aynı ağırlığa sahiptir. Bu durum göz önünde bulundurularak, dedektörler yerden 140-150cm yukarıya ve gaz kaynağının yatay olarak 1-2m uzağına monte edilmelidir. Dedektörler; bina dışına, hava akımını önleyecek şekilde dolapların arkasına veya içine, nemli alanlara, soba veya soba gibi yanan bir cihaz üstüne ve sıcaklığın çok yüksek veya çok düşük olduğu yerlere yerleştirilmemelidir. Karbonmonoksit konsantrasyonu 50 ppm (bir milyon hava partikülündeki gaz partikülü sayısı) seviyesine ulaştığında, karbonmonoksit dedektörleri sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.

Akıllı Adresli Gazlı Dedektörleri

Sıva üstü bağlantı kutusu

ML-0120 Sıva üstü bağlantı kutusunu tüm Maxlogic ve Mavigard serisi tekli saha kontrol modülleri ve gaz dedektörleri ile kullanabilirsiniz.

Akıllı Adresli Gazlı Dedektörleri

LPG Dedektörleri

LPG; bütan ve propan karışımından oluşan, hidrokarbon türevi, patlayıcı gaz sınıfındandır ve havadan ağırdır. Bu nedenle, kaçak esnasında gaz, yer seviyesinde toplanacaktır. Bu durum göz önünde bulundurularak, dedektörler yerden 15-25cm yukarıya ve gaz kaynağının yatay olarak 1-2m uzağına monte edilmelidir.

Gaz kaçağı %20 LEL (alt patlama sınırı) seviyesine gelmeden, LPG dedektörleri sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.

Akıllı Adresli Gazlı Dedektörleri

Doğalgaz Dedektörleri

Doğalgaz (metan); hidrokarbon türevi, patlayıcı gaz sınıfındandır ve havadan hafiftir. Bu nedenle, kaçak esnasında gaz, tavana doğru yükselecektir. Bu durum göz önünde bulundurularak, dedektörler tavandan 5-15cm aşağıya ve gaz kaynağının yatay olarak 1-2m uzağına monte edilmelidir.

Gaz kaçağı %20 LEL (alt patlama sınırı) seviyesine gelmeden, metan dedektörleri sesli ve görsel olarak alarm vermektedir.