Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-1910.A Mavigard Superflow

MG-1910 havalandırma kanallarında duman algılaması için kullanılır ve hem venturi borusu hem de montaj kutusu, duman dedektörüne optimum hava akışı sağlamak için özel olarak dizayn edilmiştir.

  • Sistem; güvenli yangın algılama için gerekli olan 0,2 m/s’lik hava akış hızını elde edebilen tasarıma sahiptir.
  • Hava örnekleme borusu: Alüminyum yapıya sahip venturi borusunun uzunluğu 0,6 metredir.
Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-8130 Adreslenebilir Yangın Alarm Butonu, kısa devre izolatörlü, resetlenebilir

Butonun üzerinde iki adet LED vardır. Yangın alarmı için kırmızı LED, çevrim hattında oluşan kısa devre durumu için sarı LED yanar. MG-8110 yangın alarm butonu ve MG-6500 kısa devre izolatör modülü özelliklerini kapsar.

Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-6500 Kısa Devre İzolatör Modülü

Bir çevrimde ortalama 20 adresli cihazda bir kullanılarak olası bir kısa devre durumunda çevrimin tamamen devre dışı kalmasını önlemektedir. Kısa devre durumunda, izolatör kendiliğinden aktif duruma geçer, kısa devre durumu ortadan kaldırıldığında ise otomatik devreden çıkar. Kısa Devre İzolatör Modülü adresleme gerektirmez.

Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-6600 Çevrimden beslemeli adreslenebilir siren

MG-6610 SY/AV/C/CL Symphoni AV çevrimden beslemeli adreslenebilir flaşörlü siren

İç mekanlarda kullanıma uygun, 1m mesafede 100dB(A) ses gücüne sahip VIP haberleşme protokolü ile tam uyumlu olarak çalışan uyarı cihazlarıdır. Enerjisini çevrim hattından alır ve yangın senaryolarına dahil edilebilir. MG-6610 1 Hz flaş hızına sahiptir.

Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

ML-0130 Duman dedektörü test spreyi

Optik duman ve iyonize duman dedektörleri için fonksiyonel bir test ürünüdür.

  • ML-0130, optik duman ve iyonize duman dedektörlerini test etmek için elle kullanılabilen bir test ürünüdür.
  • Zemin seviyesinden itibaren hızlı ve kolay püskürtme, güvenli, kararlı ve ekonomik bir test yöntemi olarak yerini alır.
Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-8110 Adreslenebilir Yangın Alarm Butonu, resetlenebilir

MG-8120 Adreslenebilir Yangın Alarm Butonu, (hava şartlarına dayanıklı (IP67)

Buton, üzerindeki esnek plastik perdeye bastırılarak aktive edilir. Plastik perde yerinden çıktığında normalde plastiğe dayalı duran bir mikro anahtar serbest hale gelerek konum değiştirir ve plastik perde eski konuma getirilene kadar bu durumda kalır. Yangın alarm butonu üzerindeki LED, butonun sorgulanması ve aktive edilmesi durumlarında yanar. MG-8120 Adreslenebilir yangın alarm butonu hava şartlarına dayanıklı ve IP67 koruma sınıfına haizdir.

Akıllı Adresli Sistem Aksesuarları

MG-8200 Adresleme Cihazı

Akıllı analog adresli dedektörleri, butonları ve saha kontrol modüllerini, yazılımsal (soft) olarak adresler. Ayrıca yangın dedektörlerinin kirlilik seviyelerinin ölçümü yapılabilmektedir.