Anons / Alarm Matrix Paneli

Anons sistemi ile entegrasyonu sağlayan anons / alarm matrix panelleri, 19", 3U rack yapısındadır.

  • Anons / Alarm matrix panelleri yangın alarm sisteminin ses sistemleri ile entegrasyonunu sağlar.
  • Panel içerisinde dahili güç kaynağı olarak 1 adet "anons güç modülü" ve ses sinyali çıkışını sağlayan 1 adet "anons çıkış modülü" standard olarak kullanılır. Bu modüller haricinde "anons giriş modülü" ve "programlanabilir alarm/ikaz çıkış modülü" kullanımı için anons / alarm matrix panelinde 16 adet modül giriş soketi bulunur. Her bir anons giriş modülüne 4 adede kadar ML-1205 anons modülü bağlanabilir, her bir programlanabilir alarm/ikaz çıkış modülünden 8 adet programlanabilir alarm/ikaz çıkışı alınır.
  • Maxlogic serisi akıllı adresli yangın alarm santralleri ile uyumludur. Sebep/Sonuç senaryosuna dahil edilebilen programlanabilir alarm/ikaz çıkış modülleri ile olay anında (yangın hata vb.) istenilen çıkışların aktif olması sağlanabilir.
  • ML-125XX.A Maxlogic serisi akıllı adresli yangın alarm santrallerindeki dahili anons modülü ile yangın ve/veya acil bir durum olduğunda yetkili kişilerin binanın istenilen bölgesine mevcut anons sistemi üzerinden canlı anons yapabilmesi sağlanır.
  • Alarm / ikaz çıkış modülleri ile yangın ve/veya acil bir durum olduğunda; acil durum mesaj ünitesine önceden kaydedilmiş ses kayıtlarının binanın istenilen bölgesine mevcut anons sistemi üzerinden otomatik anons yapabilmesi sağlanır.