PDKS (Personel devam kontrol sistemi):


Personelin bütün bilgileri girildikten sonra gerekli tanımlamalar (saat birim ücreti, prim, fazla mesai, kesintiler) yapılır.

Program kart okuyucudan aldığı giriş/çıkış bilgilerini değerlendirerek ay sonunda her personelin maaşını otomatik olarak hesaplar. Böylece muhasebe bölümünün üzerinden büyük bir iş yükü hafiflemesi olur. Hata oranı düşer.

PDKS Sistemleri, kart okuyucu, parmak izi okuyucu, ve yüz tanıma cihazları ile entegre edilebilir.

Geçiş Kontrol Sistemleri:

Geçiş Kontrol Sistemleri ( Access Control Systems) personel giriş çıkışlarının yoğun olduğu, devam durumlarının kontrol etmek istediğiniz yerlerde, güvenlik derecesine göre her personelin firmada/fabrikada her bölüme girmesinin sakınca doğuracağı durumlarda kartlı geçiş veya parmak izli kontrol sistemleri kullanımı gerekmektedir. Personel analizi, iş verimliliği, zaman tasarrufu ve iş yeri güvenliğinde şirketlere önemli kolaylıklar sunmaktadır.

Firmanın dış kapısı kontrol altına alınacaksa turnike, firma içersindeki kapılar kontrol altına alınacaksa elektro mekanik kilit kullanılabilir. Kontrol işlemi kişilerin Proximity Kartlar, Parmak izi okuyucular kullanılarak,hangi kapılardan, hangi günlerde ve hangi saatlerde geçiş yapabileceklerini önceden tanımlanarak yapılır. Access Kontrol yalnız turnike ve kapıları değil aynı zamanda otopark bariyer sistemi veya herhangi tetiklenebilir bir mekanizmayı da kontrol edebilir.

Parmak izi okuma sistemleri:

Günümüz teknolojisinin geçiş kontrol sistemleri alanında getirdiği yeniliklerden olan parmak izi okuma sistemleri birçok avantaj sağlar. Bunlar; kart taşıma zorunluluğu olmaması, kartın kayıp edilmesi, mükerrer kullanımları (kartı başkalarının kullanması) engellemesi olarak değerlendirilebilir.  

İletişime Geçmek İçin Tıklayınız