Portatif (Taşınabilir) Gaz Dedektörler

Gaz algılamada yerleşik sistemlerin yanısıra, bu sistemlerin kurulmasının mümkün olmadığı yerlerde kullanmak üzere Crowcon tarafından taşınabilir gaz dedektörleri üretilmiştir. Bu dedektörler ile işletmenin hatta yapılarınızın her noktasındaki kaçakları kontrol edebilirsiniz. Hatta mevcut gaz algılama sistemlerinizin verdiği alarmları bu dedektörler ile teyit edebilirsiniz.

Tek sensörlü dedektörlerin yanı sıra 2,3 ve 4 sensörlü portatif dedektörler, ile aynı anda birden çok gazı (patlayıcı, zehirleyici, oksijen v.s.) ölçme olanağı sağlar. Taşıma çantası, kemer klipsi ,şarj ünitesi gibi aparatları ile kullanıcı için her türlü kolaylık sağlanmıştır. Ayrıca pc bağlantısı bu cihazların ayarları ve yaptığı ölçümler pc üzerinde kayıt edilebilmektedir.

Diğer endüstriyel tip gaz dedektörleri gibi bu dedektörlerinde sensör tipine uygun periyotlarda kalibrasyonunun yapılması, dedektörün doğru ölçüm yapması bakımından çok önemlidir.

Crowcon taşınabilir gaz dedektörlerinden bazıları:

Gazman Gaz Dedektoru

Gazman; Tek sensörlü portatif gaz detektörüdür.Tetra; Tek sensörlü portatif gaz detektörüdür.Tetra 3; Üç sensörlü portatif gaz detektörüdür. Kullanılan sensörlere göre 3 farklı gazın ölçümünü yapabilir.Triple plus; Dört sensörlü portatif gaz detektörüdür. Kullanılan sensörlere göre 4 farklı gazın ölçümünü yapabilir.

Firmamız Crowcon marka profesyonel gaz algılama sistemleri ve dedektörlerinin yetkili satıcısı ve servisidir.

Günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçası haline gelen başta doğalgaz (methane) olmak üzere LPG, Karbonmonoksit, karbondioksit gibi patlayıcı ve zehirleyici gazların kaçaklarının algılanması, önce canımızın sonra da kazanımlarımızın güvenliği açısından çok önem kazanmıştır.

Dedektörler

Temsilciliğini yaptığımız Crowcon markası, gaz algılama teknolojisinin en önde gelen kurumları arasındadır. Rafinerilerden benzin istasyonlarına, petrokimya sanayiinden kimya sanayiine, boya atölyelerinden depo ve antrepolara, kanalizasyon şebekelerinden çöp depolama sahalarına kadar hangi mekan veya şartta patlayıcı, zehirli veya boğucu gaz tehlikesi varsa, o mekan için en duyarlı cihaz ve sistemleri Crowcon üretir. Crowcon avuç içine sığabilecek kadar küçük cihazlardan dev santrallara kadar çeşitli boylarda, farklı ihtiyaçlara yönelik çözümler sunar.

Crowcon, elektronik oyuncak değil, profesyonel güvenlik cihazları üreticisidir. Tüm ürünleri en makbul uluslararası kalite belgelerine sahiptir. BP Shell Castrol Chevron ICI Dow Chemicals Glaxo Smith Kline Rhone Poulec Hyundai Mitsubishi Nissan Rolls Royce Beacham British Steel Zeneca Daewoo Samsung Telstra Thorn Wabag M.W. Kellogg Corus Guiness Crowcon’un müşteri listesinden seçtiğimiz yukarıdaki listeye bir göz atmanızı öneririz. Dünyanın birçok ünlü kuruluşunun gaz tehlikesine karşı Crowcon ile korunduğunu göreceksiniz. Gaz algılama konusunda Crowcon’a güvenebilirsiniz ersistem olarak bu güçlü kuruluşu Türkiye’de temsil etmekten gurur duyuyoruz.