Adresli Panel

Adresli Yangın Algılama:

    Adresli yangın alarm sistemleri, konvansiyonel sistemlerin açıklarını gidermek ile kalmamış aynı zamanda yangın algılama sistemlerini bir otomasyon sistemi haline getirmiştir. Sistemler yangın yönetmeliğince istenen bütün senaryoları gerçekleştirmenin yanında müşterilerin işletme içerisindeki bütün ihtiyaçlarına da cevap vermektedir.

 

   

   

 

Adresli yangın alarm sistemleri, yangın ve hata gibi uyarıları bölgesel değil, noktasal olarak yapabilen, her türlü yangın otomasyonu gerçekleştirebilecek kabiliyete sahip sistemler. Ayrıca harici bütün sistemlerin durumunu izleme veya o sistemleri kontrol etme gibi özellikleri vardır.

Bu sistemler yangın algılama sistemi olmakla kalmaz. Aynı zamanda bir otomasyon sistemidir. Yangın esnasında yönetmelikler tarafından öngörülen bütün senaryoların gerçekleşmesi bu sistem tarafından gerçekleştirilebilir.

Adresli sistemler, yangını algılamanın yanında, değişik özeliklere sahip dedektörler ile gaz algılama, su veya nem ölçme, doğrusal ısı ölçümü gibi çeşitli izleme ve algılamalar da yapabilmektedir. Kontrol modülleri ile harici sistemlerin kontrolü, izleme modülleri ile de harici sistemlerden bilgi alınabilmesi ve durumlarının izlenmesi mümkündür. Bu özelliklerin yazılımsal etki-tepki senaryoları ile bütünleştirilerek sonsuz özellikleri olan otomasyon sistemi gibi kullanılabilmektedir. Bu özellikleri sayesinde sistemin, yangın durumunda asansörleri kontrol etmesi, yangın durumunda duman tahkiye fanlarını faaliyete geçirmesi, söndürme sistemlerinin vana ve swicleri nin durumu hakkında bilgi vermesi de mümkün olmaktadır. Hatta kamera sistemleri ile entegre edilerek yangın ikazı gelen noktadan anında görüntü alınmakta ve durumun anında analiz edilmesi sağlanmaktadır.

Grafik yazılım programları kullanılarak uyarı noktalarını proje veya grafikler üzerinde şematik olarak görebilmek, network ağı ve internet üzerinden uzaktan izleme ve kontrol işlemlerini yapabilmek sistemlere son olarak kazandırılmış diğer üstün meziyetlerdir.

 

YANGIN ALARM SİSTEMİ MARKALARIMIZ:

-MAVİLİ,MAVİGARD,HAREZMİC,MAXLOGİC, BOSCH YANGIN ALGILAMAGLOBAL,AVEKA,EEC,EDS,SYSTEM SENSÖR,TEKNİM,ELEKS,HOCHIKI,APOLLO.