Supervisor Enterprise; Akıllı adresli yangın algılama sistemindeki yangın, hata olaylarının ve aynı zamanda damper kontrol panellerinin, grafiksel olarak izlenmesine ve sisteme kumanda edebilmesine imkan sunan Windows işletim sistemi altında çalışabilen özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar yazılımıdır.

Bilgisayar ile yangın alarm santralı arasındaki haberleşme kısa mesafeler için RS-232 veya RS-485, uzun mesafeler için GPRS veya TCP-IP portları ile yapılabilir.

Supervisor Enterprise yazılımınında, internet, LAN veya WAN aracılığıyla farklı bilgisayarlara, Supervisor Enterprise programının eklentisi kurularak, yangın ve hata durumunda otomatik veya el ile mesaj gönderebilmek mümkündür.

Akıllı adresli yangın algılama sistemindeki tüm dedektörlerin kirlilik seviyeleri, Supervisor Enterprise ekranından tek tek okunabildiği gibi belli periyotlarda rapor haline de getirilebilir.

E-mail ve sms özellikleri ile yangın ve hata durumlarında anlık veya belirli bir zamanda rapor bilgisi gönderilebilmektedir. Olay profillerinin oluşturulması ile ilgili kişilere ilgilendikleri olay tiplerinin raporlarını göndermek mümkündür.

CCTV sisteminin entegrasyonu ile kamera görüntüleri izlenebilir ve kameralara uzaktan kumanda edilebilir.

Entegre edilen soft phone uygulaması ile saha telefonları ve diğer yangın alarm santrallarındaki telefon modülleri ile iletişim sağlanır ve iletişim ağındaki tüm telefonlar ile konferans görüşme yapılabilir.

Özellikler

  • Duman damperi panellerinin kontrolü ve izlenmesinin yapılması
  • Merdiven yuvaları ve asansör kuyularındaki basınçlandırma cihazlarının devreye sokulması
  • Acil durum aydınlatma kontrol işlemlerinin gerçekleştirilmesi ve izlenmesi
  • Güvenlik ve benzeri sebeplerle kilitli tutulan kapıların ve turnikelerin açılması ve izlenmesi
  • Asansörlerin yangın esnasında kullanımının engellenmesi veya tahliye amaçlı asansörlerin kullanılmasının sağlanması
  • Klima santrallerinin kontrolü ve izlenmesinin yapılması
  • İtfaiye, elektrik işletmesi, belediye, kurum amiri, bina sahibi gibi gerekli görülen yerlere yangının otomatiği.