Supervisor akıllı adresli sistemler için grafiksel izleme ve yönetim yazılımı

64 adete kadar santral ve / veya tekrarlayıcı panellerden oluşan network yapısına sahip adresli yangın alarm sistemlerinin bilgisayar ortamından grafiksel izlenmesi ve kontrolü.

CCTV sisteminin entegre edilmesi

CCTV sisteminin entegre edilmesi ile aynı anda kamera ve grafik izlemeye imkan tanıyabilen 6’ya bölünmüş ekran yapısı ile fonksiyonel kullanım

Kayıt dosyası ile geçmişi izleyebilme

Yangın alarm sisteminde olusan tüm olaylar ve supervisor programından yangın sistemine yapılan tüm müdahaleler tarih, zaman, olay türü vb. bilgilerle birlikte olay kaydı olarak kaydedilir. Olay kayıtlarını, tarih aralığı, olay türü (yangın, hata vb.) gibi filtreler kullanılarak analiz etmek mümkündür. Ayrıca olay kayıtları kaydedilebilir, silinebilir ve yazdırılabilir.

 

Olay kayıtları herzaman yanınızda

Supervisor aracılığıyla yangın alarm sisteminde gerçeklesen olaylar (yangın, hata) ,Kullanıcı tarafından belirlenen bir SMTP mail servisi kullanılarak mail ile gönderilebilir veya GSM numarasına otomatik olarak SMS seklinde gönderilmesi sağlanabilir.

IP tanımlaması ile farklı bilgisayarlara uyarı mesajı gönderilebilmesi

Supervisor programı ile yangın alarm sisteminde oluşan yangın anında, programın kurulu olduğu bilgisayarın bağlı olduğu domaindeki tüm bilgisayarlara veya IP adresi girilen bir veya birkaç bilgisayara uyarı mesajı gönderilebilir.

 
 

Kolay kullanım ve kolay anlaşılır ikonlar

Kullanıcı dostu kolay anlaşılabilir yangın, hata ve bilgi ekranlarında daha kolay görülebilir kullanıcı isteğine ve zevkine göre değiştirilebilir ikonlar.

1000 adete kadar farklı yangın alarm sisteminin yönetimi

Tek SUPERVISOR grafiksel izleme ve yönetim yazılımı ile 1000 farklı akıllı adresli yangın algılama sistemi garfiksel olarak izlenebilir ve yönetilebilir.

 

Softphone

IML-125XX maxlogic santrallerde bulunan telefonlar aranabilir veya santral üzerindeki telefon kaldırıldığında direk olarak supervisor üzerinden görülmesi ve iletişime geçilmesi sağlanabilir.

Özellikler

 • CCTV sisteminin entegre edilmesi ile aynı anda kamera ve grafik izlemeye imkan tanıyabilen 6’ya bölünmüş ekran yapısı ile fonksiyonel kullanım
 • 64 adete kadar santral ve / veya tekrarlayıcı panellerden oluşan network yapısında kullanılabilmesi
 • İşletim sisteminin açılışı ile programın otomatik çalışması ve Windows kısayol tuşlarının devre dışı bırakılması
 • Bilgisayar ortamında çizilen bina projelerinin harita olarak sisteme aktarılabilmesi
 • Çevrim Yöneticisi yazılımı ile hazırlanan konfigürasyon programının Supervisor’a dahil edilebilmesi
 • 10 farklı kullanıcı tanımlanabilmesi
 • Olay tipine göre sesli uyarı
 • Olay efektlerinin kullanıcı isteğine göre ayarlanabilmesi
 • Kayıt dosyası ile geçmişi izleyebilme
 • IP tanımlaması ile farklı bilgisayarlara uyarı mesajı gönderilebilmesi
 • Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 dil seçeneği

Supervisor; Yangın alarm sistemindeki yangın ve hata olaylarını, grafiksel izleme ve yangın alarm sistemi kontrol edebilme imkanı sunan Windows işletim sistemi altında çalışabilen özel olarak geliştirilmiş bir bilgisayar yazılımıdır.

Bilgisayar ile yangın alarm santralı arasındaki haberleşme kısa mesafeler için RS-232 veya RS-485, uzun mesafeler için GPRS veya TCP-IP portları ile yapılabilir.

Supervisor yazılımınında, internet, LAN veya WAN aracılığıyla farklı bilgisayarlara, supervisor programının eklentisi kurularak, yangın ve hata durumunda otomatik veya el ile mesaj gönderebilmek mümkündür.

Network altında çalışan tüm yangın alarm santrallarına; tahliye, reset, alarm iptal vs. komutları gönderilerek sisteme uzaktan kumanda etmek mümkündür.

Binanın kat planları supervisor yazılımına harita olarak tanımlanır ve haritalar üzerine yangın alarm sistemine ait tüm saha cihazları işlenir.

Herhangi bir olay anında, olayın gerçekleştiği harita ekranda gösterilir ve detaylı alarm bilgisi ile kullanıcının nokta tespiti yapması sağlanır.

Sistemde oluşan her türlü yangın, hata, bilgilendirme ve program açılışı, kullanıcı girişi gibi olaylar olay kaydına kaydedilir. Renklendirilerek listelenen olay kayıtları program içerisinde yedeklenebilir, olaya ve tarihe göre filtrelenebilir ve printer çıkışı alınabilir.

CCTV sisteminin entegrasyonu ile kamera görüntülerinin izlenmesi ve kameralara uzaktan kumanda edilmesi mümkündür.

Entegre edilen soft phone uygulaması ile saha telefonları ve diğer yangın alarm santrallarındaki telefon modülleri ile iletişim sağlanır ve iletişim ağındaki tüm telefonlar ile konferans görüşme yapılabilir.